آخرین خبرها
مناطق گردشگری هانوی

مناطق گردشگری هانوی

بیشتر نقاط دیدنی شهر هانوی در نزدیکی دریاچه هوئانکیم قرار دارد و شما می توانید با پیاده‌روی کوتاه به مقصد خود دسترسی پیدا کنید.
شهر هانوی شهر شلوغی است بنابراین اگر قصد دارید از چند نقطه در یک روز بازدید کنید، بهتر است زمانی را برای در ترافیک ماندن اختصاص دهید. هانوی ایستگاه‌های اتوبوس بسیاری دارد اما استفاده از آنها برای توریست‌ها به دلیل ازدحام جمعیت توصیه نمی‌شود. در حقیقت بهترین وسیله برای گشت و گذار در شهر استفاده از موتورسیکلت است که هم ارزان است و هم در ترافیک وقتتان هدر نمی رود. همچنین در خیابان‌ها، هتل و مراکز گردشی تاکسی به آسانی گیر می‌آید و بسیاری از آن‌ها تاکسی‌متر هم دارند و شما با خیال راحت می‌توانید از تاکسی‌ها استفاده کنید.

 

محله قدیمی:

با پیاده‌روی کوتاهی از دریاچه “هوئانکیم” می‌توانید خودتان را به محله قدیمی و مرکز خرید شهر برسانید.
جایی که کوچه‌ها باریک و خیابان‌ها پر پیچ و خم است و اگر اهل خرید خرت و پرت باشید دست فروش‌های این محل بهترین‌ها هستند. این محله مانند یک مثلث بزرگ است و مغازه‌های آن انواع و اقسام اجناس چینی را از پارچه‌های ابریشم گرفته تا ظروف مسی را می‌فروشند. فروشنده‌های محله قدیمی بسیار سمج هستند و حواس‌تان باشد سرتان کلاه نرود. محله قدیمی بهترین مکان برای شروع گشت و گذار شماست.

 

دریاچه هوئانکیم:

همان‌طور که گفتیم این دریاچه تاریخی و افسانه‌ای در نزدیکی محله قدیمی قرار دارد. معنای لغوی “هوئانکیم” به معنای دریاچه‌ای است که شمشیر را برگرداند و دلیل این نامگذاری به افسانه‌ای برمی‌گردد که در آن امپراتور آینده یک شمشیر جادویی را از لاک‌پشت سحرآمیز دریاچه می‌گیرد و با کمک آن چینی‌ها را از ویتنام بیرون می‌کند. امروز این دریاچه یک مرکز اجتماعی و فرهنگی برای مردم شهر است و صبح‌ها محل تمرین ورزشکاران و بعدازظهر‌ها پاتوق زوج‌های جوان برای گرفتن عکس‌های عروسی است. پل قرمز چوبی رنگ این دریاچه راهی برای دسترسی به معبد شهر است که حدود هزار سال قدمت دارد.

 

معبد ادبیات:

معبد ادبیات یک معبد هزار ساله است که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های شهر هم به شمار می‌آید. این معبد تقریبا در جنگ‌های قرن بیستم از بین رفته اما بازسازی‌های بسیاری برای بازگشت شکوه معبد انجام شده‌است. این معبد سال 1076 توسط پادشاهی که عاشق ادبیات بود، تاسیس شده است و امروز هم یکی از زیباترین مکان‌های تاریخی هانوی است.

 

مقبره هوشی مینه :

این بنا در سه لایه ساخته شده و در قسمت دوم مقبره رئیس جمهور قرار دارد.هوشی‌مینه که مردم هانوی با نام عمو هو صدایش می‌کنند، رهبر کمونیست ویتنامی است که اولین رییس جمهور دموکراتیک این کشور هم هست. بر خلاف وصیت او که دوست داشت پیکرش سوزانده شود، سال 1975 آرامگاهی برایش ساختند و بدنش را در شیشه‌ای در معرض دید قرار دادند. همیشه یک گارد احترام نظامی در آرامگاه او وجود دارد. شما می‌توانید از این آرامگاه از 9 صبح تا 12 ظهر بازدید کنید و قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای ورود و عکس‌برداری وجود دارد؛ پس بهتر است لباس مناسب به تن داشته باشید. در نزدیکی این آرامگاه موزه تاریخ استقلال ویتنام هم وجود دارد

 

خانه ی چوبی هوشی مینه:

اینجا خانه ایست که هوشی مینه طی سالهای 1958 تا 1969 در آن زندگی می کرده و همینطور دست نخورده باقی مانده است.  معماری این سازه مشابه خانه های سنتی ساکنین روستایی این منطقه اتابلویی جلوی ساختمان همجوار مقبره، با عنوان ” ماشین های مورد استفاده ی هوشی مینه” جلب توجه می کند. در آنجا می توانید از اتومبیل های مورد استفاده ی وی در طول زندگی اش دیدن فرمایید.

 

معبد یک ستونی:

این معبد متعلق به پیروان بودا می باشد که متشکل از تنها یک اتاق کوچک بر روی یک ستون در تالاب می باشد.  در این معبد مقبره هایی حاوی خاکستر اجساد سوزانده شده ی راهبان و معتقدان به دین بودا می باشد.

 

معبد گوگسان:

این معبد که در نزدیکی دریاچه هوان کیم قرار دارد در قرن نوزدهم ساخته شد و در سال ۱۸۴۶ بازسازی شد. در مسیر طولانی ورودی معبد جمله هایی موازی بر روی دیوار قرار دارند که بخشی از معمای سنتی و روش زندگی ای که تانگ لانگ از آن پیروی میکرده را نشان میدهند. این معبد که تا درون دریاچه امتداد یافته، تاریخچه ویتنام و لاک پشت های عظیم شامل یک گونه مومیایی شده را به نمایش میگذارد. لاغرترین بچه گربه دنیا در این معبد زندگی میکند و میتوانید به آن غذا بدهید.

 

معبد بچما:

این معبد در قلب محله ی قدیمی وجود دارد که می توان آن را قدیمی ترین معبد شهر دانست. این معبد در  قرن یازده میلادی توسط امپراطوری که قصدکرد شهری دراینجا تاسیس کند، ساخته شده است. این معبد برای زنده نگهداشتن اسب سفید وی بناشد زیرا که این اسب ، پادشاه را به سوی این منطقه هدایت کرد.  در قرن هجدهم بخش هایی و یک مقبره در سال 1839به این معبد اضافه شد .

 

خانه اپرا:

خانه اپرای هانوی یک عمارت بسیار زیبای هنری است که از زمان اشغال فرانسوی‌ها به جا مانده است. این خانه در سال 1911 به عنوان یک نسخه مینیاتوری از خانه اپرای پاریس ساخته شد و دولت فرانسه برای بالا‌بردن ارزش کارهای هنری شهر در  آن زمان هزینه ساخت این عمارت را تقبل کرد. در این خانه اپرا برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود و شما برای دیدن رویدادهای آن می‌توانید به سایت خانه اپرای هانوی مراجعه کنید.

 

زندان هوئالو:

زندان هوئالو که به معنای “کوره” است، یک جهنم سوزناک و از جمله زندان‌هایی است که توسط فرانسوی‌ها در دهه 1880 ساخته شد و تا پایان جنگ ویتنام هم یک زندان باقی ماند. این زندان همان جایی است که اسرای جنگی آمریکایی با کانیه “هانوی هیلتون” می‌نامیدنش و سناتور جان مک کین (نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری) هم زمانی در این زندان اسیر بود و هنوز هم لباس خلبانی او در این مکان نگهداری می‌شود.

 

نمایش خیمه‌شب‌بازی:

نمایش خیمه‌شب بازی “رقص در آب” یک سنت است که از قرن 11 تاکنون در روستاهای ویتنام شمالی اجرا می شود و امروز هم در هانوی روی صحنه است. ویتنامی‌ها خیمه‌شب‌بازی امروز را به شیوه‌ای منحصر به فرد انجام می‌دهند. روستاییان در گذشته از این عروسک‌ها در مزارع برنج برای سرگرم کردن خود استفاده می‌کردند و افسانه‌های سنتی و داستان‌های تاریخی بسیاری به وسیله این عروسک‌ها اجرا می‌شود.

 

دریاچه غربی:

دریاچه غربی در قسمت شمال‌غربی شهر قرار دارد و مدت‌ها پیش شاخه‌ای از رودخانه سرخ بود اما بعدها به یک دریاچه تبدیل شد. افسانه‌های بسیاری درباره این دریاچه وجود دارد که محبوب‌ترین آن افسانه بوفالو طلایی است که درباره یک غول مرد است او در تمام ویتنام برای مهارت‌های پزشکی‌اش مشهور بود و شهرت او به چین رسید و امپراتور برای درمان خود به او مراجعه کرد. این مرد توانست بیماری امپراتور را درمان کند و در ازای آن به جای طلا از پادشاه طلب مس سیاه کرد. این مکان یکی از زیباترین نقاط هانوی است و مردم بسیاری از آب و هوا و طبیعت آن استفاده می‌کنند.
خرید کردن در ویتنام تجربه ی جالب و سرگرم کننده ای است وشما تقریباّ هر آنچه را که نیاز دارید میتوانید در آنجا بیابید ، شما در آنجا مراکز خرید مدرن و پیشرفته وسوپر مارکتها ، گالری ها و بوتیکها را مشاهده میکنید .
اجناس وارداتی ومحصولات مارک دار مانند لباس، عطر و یا لوازم الکترونیکی در بازارها موجود می باشد.
برای گردشگران خرید صنایع دستی ، سوغات جنگ، لباس محلی و سنگهای قیمتی هنری وعتیقه مناسب میباشد.

 

مرکز خرید دونگ ژوان:

بزرگترین مرکز خرید هانوی است که مورد علاقه ی بسیاری از توریست ها می باشد. مکانی برای خرید کالاهای سنتی ویتنام از قبیل انواع لباس؛ کیف؛ محصولات هنری و غیره که در سه طبقه تبدیل شده است به مکانی جذاب که از ساعت هفت صبح تا نه شب باز است. این مرکز خرید در محله ی قدیمی و نهصد متری شمال دریاچه ی هوان کیم واقع شده است.

 

خیابان هنگ بک:

که یکی از قدیمی ترین خیابانهای ویتنام می باشد که تاریخچه ی آن بازمی گردد به زمان ساخت نقره در این مکان از قرن سیزدهم. خیابانی شگفت انگیز که علاوه بر جواهرات دلفریبش؛ نکات زیادی برای شناخت و تجربه در زمینه ی تاریخ و فرهنگ دارد.
موزه تاریخ ویتنامو موزه ارتش از دیگر جاهای دیدنی ویتنام می باشد .زندگی حاری در کافه های شبانه هانوی را از دست ندهید. بارهایی نظیر فلای بار دراگون / کلو/ هاکوی / رس ؛ مکان هایی هستند که با ده ها سرگرمی؛ اوقات خوشی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

متروپل:

متروپل توسط اشغال گران فرانسوی در سال۱۹۰۱ ساخته شد و کارخانه بافندگی در تاریخ استعماری ویتنام حفظ شد. وقتی خرابی های ناشی از کمونیسم در شهر کاهش یافت در این مکان ساخت و سازهای مدرنی شکل گرفت. خودرو سیتروئن پارک شده در مقابل این محله یکی از آن خودروهای عتیقه ای است که هنوز در شهر مانده است.