آخرین خبرها

غذا در ویتنام

مردم ویتنام هم اکثرا وعده های غذایی شان را خارج از خانه میل می کنند و غذاهای آماده به جای ظروف یکبار مصرف یا در برگ موز پیچیده شده یا توی کیسه نایلونی به دست مشتری می رسد.
ویتنام سرزمین غذاهای خوشمزه نیز هست که با طعم ها ی خاص این منطقه آماده می شوند. نوشیدنی متداول نیز دراین سرزمین معمولا از آب جوش با برگ چای، شکوفه، گل یا دانه گیاهان دارویی تهیه می شود.بومی‌های برخی از مناطق نیزنوشیدنی‌شان را با پختن برنج با آب تهیه می‌کند. از معروف ترین غذاهای ویتنام می توان به نوعی سوپ به نام (فو pho) اشاره کرد که ترکیبی از گوشت گوساله و رشته های غوطه ور در آب گوشت است. البته در این سوپ از پیاز تازه، ریحان معطر، زنجبیل، سرکه، چیلی و فلفل نیز استفاده می شود.
طبیعی است که به لحاظ مواد غذایی موجود در این کشور غذاهایی با ماهی، برنج، رشته های مختلف، سبزیجات و انواع میوه های گرمسیری مثل نارگیل و موز تهیه می شود. در ویتنام گوشت سگ بسیار طرفدار دارد
از میوه هایی که به وفور در این کشور یافت می شود می توان به گریپ فروت، رامبوتان، موز، آناناس، پاپایا و مانگوستین اشاره کرد.
استفاده از برنج در پخت غذاها بيشتر بصورت انواع رشته يا رول‌هايي است كه براي تهيه انواع خوراك‌ها به كار مي‌رود.
در آشپزي ويتنامي به تناسب منطقه ازانواع گوشت قرمز، ماهي و صدف استفاده مي‌شود. همچنين انواع سبزيجات، جوانه غلات، ادويه، سس و ميوه‌هايي همچون نارگيل و موز در اين نوع آشپزي به كار مي‌رود.
“فو” يا سوپ رشته كه از معروف‌ترين غذاهاي ويتنامي است و غذايي ساده و لذيذ است نيز با رشته‌هايي كه از برنج تهيه شده طبخ مي‌شوند. بيش از 20 نوع فو در ويتنام وجود دارد اما “فو بو” لذيذترين آنهاست. فوهايي كه توسط مردم هانوي پخته مي‌شوند شهرت جهاني دارند.
غذاي ديگري كه در ويتنام طبخ مي‌شود نوعي پن‌كيك برنج است كه بصورت بخارپز تهيه مي‌شود و با ميگوي خردشده، پيازداغ، سس ماهي، ليمو و چيلي سرومي‌شود.
بعنوان مثال در شهر هانوی ، تنوع غذایی بیداد می‌کند. از سوپ تا رشته فرنگی، شیرینی و ساندویچ همه چیز در اینجا همراه با سبزیجات تازه سرو می‌شود اما مطمئن باشید هرگز یک طعم را دوبار تست نخواهید کرد! یکی از محبوب‌ترین غذاها در اینجا “خویی زیو” است؛ برنج چسبناکی که با ماش و پیاز سرخ شده در رستوران‌های محله قدیمی یا کنار دریاچه هونانکیم بهترین جا برای تست این غذای محلی است. بان کوان یک نوع کرپ خوشمزه فرانسوی است که از گندم، تخم‌مرغ و محصولات لبنی تهیه می‌شود. غذای خوشمزه‌ای که در کنار سس ماهی سرو می‌شود. سوپ رشته فرنگی “فو” که در اوایل قرن 20 در تمام جهان محبوب شد. برای اولین بار در هانوی اختراع شده است! این سوپ از پیاز تازه، ریحان معطر، سبزیجات تازه، سرکه ، رشته فرنگی و فلفل تهیه می‌شود. شما برای امتحان این سوپ خوشمزه می‌توانید به رستوران “فوبت‌دان” که در محله قدیمی قرار دارد بروید. نوشیدنی‌های هانوی هم غالبا طعم و بوی گیاهان محلی را دارد و اگر طرفدار چای‌های طعم‌دار هستید هانوی یکی از بهترین مکان‌هاست.

برخی غذاهای ویتنام:
دونات ویتنامی
نم چوا nemchua: تکه گوشت شیرین، ترش، شور خوک یا گوساله که معمولا با برشی از سیر سرو می شود.
کانه چوا canhchua که نوعی سوپ ترش است
بونبو bun bo نوعی سوپ با سبزیجات تازه و برنج و شاورما
نم چون Nemcuon سالاد به شکل رول

ویتنام سرزمین غذاهای خوشمزه نیز هست که با طعم ها ی خاص این منطقه آماده می شوند. نوشیدنی متداول نیز دراین سرزمین معمولا از آب جوش با برگ چای، شکوفه، گل یا دانه گیاهان دارویی تهیه می شود.بومی‌های برخی از مناطق نیزنوشیدنی‌شان را با پختن برنج با آب تهیه می‌کند.

کباب موش در ویتنام در حال گسترش است و مردم این کشور، در فصل پاییز و در پایان برداشت برنج، به شکار موش می پردازند.
گوشت سگ مدتی است در ویتنام هوادارن زیادی پیدا کرده است. در گذشته گوشت سگ غذای ویتنامی های فقیر محسوب می شد اما رفته رفته علاقه قشر ثروتمند جامعه ویتنام نیز به این غذا بیشتر شد تا اکنون به یکی از مهمترین وعده های غذایی در ویتنام تبدیل شود.
غذاهایی که معمولا از گوشت سگ در کشور ویتنام تهیه می کنند عبارت است از : گوشت سگ کبابی، گوشت سگ بخار پز، سوسیس سگ، سوپ سگ، سگ بخارپز در خمیر میگو با زنجبیل و ادویه وسرکه، شاخه های بامبو و مغز استخوان سگ، سگ سرخ شده در لیمو و فلفل قرمز.
نکته ای دیگر درباره کشور ویتنام و علاقه به گوشت سگ ها این است که طبق سنت دیرینه ی مردم ویتنام در شب تحویل سال نو میلادی بدن سگها بعد از کنتاکی شدن از وسط نصف و در معرض فروش قرار میگیرد این در حالی اتفاق می افتد که مردم ویتنام بر خلاف اکثر مسیحیان که بوقلمون بر سر سفره های خود میگذارند مردم ویتنام از گوشت سگ کبابی از میهمانان خود پذیرایی میکنند و هم چنین در روز های نزدیک سال نو بازار فروش سگ در ویتنام بسیار داغ می شود.

سوپ خون اردک و سبزیجات در ویتنام :

این سوپ از خون خام اردک همراه با سبزیجات و مغز فندق تهیه شده و به صورت سرد سرو می‌شود. در تهیه این سوپ، خون تازه اردک داخل شیشه‌ای ریخته می‌شود و با افزودن سس ماهی از لخته شدن آن جلوگیری می‌کنند و درنهایت به آن سبزیجات و مغز فندق افزوده می‌شود.

این سوپ را در فریزر نگهداری می‌کنند تا از بسته شدن خون جلوگیری شود، سپس هنگام سرو کردن، آن‌ را از فریزر خارج می‌کنند و دوباره به شکل مایع در‌می‌آید.

 

ويتنام، سرزميني با غذاهاي خوشمزه:

برنج نارگيلي نيز ازجمله غذاهاي اشرافي ويتنام است با طعمي بسياردلپذير و كه از عالي‌ترين نوع برنج كه با شيرنارگيل و نارگيل رنده شده آماده مي‌شود.

ويتنام؛ سرزمين غذاهاي خوشمزه كه با طعم‌هاي خاص اين منطقه آماده مي‌شوند؛ نيز هست. نوشيدني متداول اين سرزمين معمولا از آب جوش با برگ چاي يا برگ، شكوفه، گل يا دانه گياهان دارويي تهيه مي‌شود. بومي‌هاي برخي از مناطق نيز نوشيدني‌شان را با پختن برنج بوداده با آب تهيه مي‌كنند.

از معروفترين غذاهاي ويتنام مي‌توان به نوعي سوپ به نام “فو pho ” اشاره كرد كه تركيبي از گوشت گوساله و رشته‌‌هاي غوطه‌ور در آب گوشت است. البته در اين سوپ از پياز تازه، ريحان معطر، زنجبيل ، سركه، چيلي و فلفل نيز استفاده مي‌شود.
طبيعي است كه به لحاظ مواد غذايي موجود در اين كشور غذاهايي با ماهي، برنج، رشته‌هاي مختلف، سبزيجات و انواع ميوه‌هاي گرمسيري مثل نارگيل و موز تهيه مي‌شود.

تغذيه يكي از ويژگيهاي فرهنگي ويتنام است. از آنجاكه در ويتنام كشاورزي و كاشت برنج رونق دارد، برنج و محصولات كشاورزي در پخت انواع غذاها نقشي اساسي دارند. استفاده از برنج در پخت غذاها بيشتر بصورت انواع رشته يا رول‌هايي است كه براي تهيه انواع خوراك‌ها به كار مي‌رود.

در آشپزي ويتنامي به تناسب منطقه ازانواع گوشت قرمز، ماهي و صدف استفاده مي‌شود. همچنين انواع سبزيجات، جوانه غلات، ادويه، سس و ميوه‌هايي همچون نارگيل و موز در اين نوع آشپزي به كار مي‌رود.
«فو» يا سوپ رشته كه از معروف‌ترين غذاهاي ويتنامي است و غذايي ساده و لذيذ است نيز با رشته‌هايي كه از برنج تهيه شده طبخ مي‌شوند. بيش از 20 نوع فو در ويتنام وجود دارد اما “فو بو” لذيذترين آنهاست. فوهايي كه توسط مردم هانوي پخته مي‌شوند شهرت جهاني دارند.

غذاي ديگري كه در ويتنام طبخ مي‌شود نوعي پن‌كيك برنج است كه بصورت بخارپز تهيه مي‌شود و با ميگوي خردشده، پيازداغ، سس ماهي، ليمو و چيلي سرومي‌شود. اگر به شهر “هيو” رفتيد حتما “كامبين” را امتحان كنيد. غذايي كه اغلب با صدف آماده مي‌شود و يك‌بار امتحان كردن آن باعث مي‌شود طعم آن را هرگزفراموش نكنيد.نوعي كيك برنج نيز در اين شهر تهيه مي‌شود كه معمولا براي ايام جشن سال نوي ويتنامي “تت” يا براي پذيرايي از ميهمانان ويژه آماده مي‌شود. اين كيك تركيبي از آرد برنج است كه بصورت خميردرآمده و بخارپز مي‌شود سپس به آن ميگوي خرد‌شده و روغن افزوده مي‌شود. اين كيك با سس ميگوي تازه و گاهي مقداري فلفل خورده مي‌شود.
بازديدكنندگان شهر “هيو” مي‌توانند از اين شهر محصولات‌ديگري مثل سس ميگو را هم خود به ارمغان ببرند.

كائولو” نوعي ديگر از سوپ رشته است كه به طورسنتي فقط در شهر “هواآن” تهيه مي‌شود كه مردم براي تهيه رشته آن بهترين نوع برنج را انتخاب كرده و در آبي مخصوص كه تنها در اين شهر وجود دارد به آرامي مي‌جوشانند. اين رشته‌ها به اندازه يك انگشت بريده و تفت‌داده مي‌شوند و بادام زميني‌هاي سرخ‌شده با سير به آن اضافه مي‌شود. گاهي براي طعم‌داركردن آن از سس‌ماهي نيز استفاده مي‌شود.برنج نارگيلي نيز ازجمله غذاهاي اشرافي ويتنام است با طعمي بسياردلپذير و كه از عالي‌ترين نوع برنج كه با شيرنارگيل و نارگيل رنده شده آماده مي‌شود. اين برنج با انواع گوشت، ميگو و نخودسبز سرو مي‌شود. بهترين راه خوردن آن هم اين است كه يك قاشق كوچك از آن را در دهان گذاشته و به آهستگي بجويد تا طعم شير و برش‌هاي نارگيل به خوبي حس‌شود. دلپذيرترين شكل سرو اين غذا در ظرفي از پوست نارگيل است.
در جنوب كشورهم غذاهايي مطابق با ويژگي‌هايي هر منطقه وجود‌ دارد مثل انواع نودل‌ها به همراه ادويه و گوشت گوساله سرخ‌شده يا بنيه ميگوي سرخ شده.

ویتنام سرزمین غذاهای خوشمزه:

بنیاد خیریه ویتنام نمی‏گذارد تا غذای پس‏مانده ضایع شود:

هرگاهی که شما غذاهای اضافی را بیرون می‏اندازید، بهتر است به این فکر شوید که ملیون‏ها انسان گرسنه در جهان به این غذا احتیاج دارند و بهتر است به دسترس آن‏ها قرار داده شود.

اخیراً یک موسسۀ خیریه در ویتنام، رستورانتی را تأسیس نموده تا غذاهای اضافی و باقی‏مانده از مجالس و مراسم بزرگ را با قیمت کمتر به دسترس فقرا و مساکین قرار دهد. سازمان خیریه ‏ای که غذاهای اضافی را برای نیازمندان عرضه می‏کند به نام “موسسه 6789 ” یاد شده و اخیراً با آقای “گیوفری دیتز” مالک رستورانت “بلک کت” یا “پشک سیاه” در تماس شده است، تا غذاهای اضافی محافل و نشست‏های رستورانت خود را برای مردم نیازمند و فقیر بدهد.

گربه غذای ممنوعه ولی خوشمزه ویتنامی‌ها!

به رغم این که خوردن گوشت گربه در ویتنام غیرقانونی عنوان شده ولی هنوز رستوران های این کشور از آن به عنوان غذایی لذیذ استفاده می کنند.

با توجه به استقبال گسترده و رو به رشدی که نسبت به گوشت گربه در این کشور به وجود آمده یافتن این حیوان در خیابان های ویتنام هم چیزی نزدیک به صفر شده است و تقریبا همه افرادی که در خانه گربه دارند ترجیح می دهند آن را در خانه زندانی کنند. این موضوع کاملا با سگ ها که هر جایی می توان آنها را یافت متفاوت است.

غذا و رستوران در ویتنام:

ویتنام کشوری است مملو از غذاهای خوشمزه که اغلب با ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها نیز سازگارند. غذاها در این کشور ترکیبی از سبزیجات تازه، گیاهان دارویی، ماهی و غذاهای دریایی، برنج و گوشت است. از غذاهای معروف این کشور اسپرینگ رول یا دستپیچ بهاری است که ترکیبی از سبزیجات تازه با غذاهای دریایی است. از دیگر غذاهای معروف ویتنام که حتما باید امتحان کنید سوپ فو است. این سوپ از گوشت گوساله یا مرغ و نودل برنج تهیه می‌شود و با سبزیجات تازه که سرو می‌شود مزه ای بی نظیر و بسیار خوشمزه به خود می‌گیرد که معمولا از غذاهای مورد توجه گردشگران است. علاوه بر این غذاها، غذاهای دریایی اغلب در شهرهای ساحلی، نیز در این کشور بسیار مورد توجه اند.
نوشیدن قهوه در ویتنام بین مردم محل و گردشگران بسیار رواج دارد و از نوشیدنی‌هایی است که در ویتنام حتما باید امتحان کنید. نوشیدنی‌ها در ویتنام معمولا از برگ چای یا دانه گیاهان دارویی که در آب جوش حل می‌شود، تهیه می‌شوند. البته در شهرهای جنوبی که آب و هوای گرمی دارند نوشیندی‌های همچون آب نارگیل خنک نیز بسیار لذت بخش است.

 

غذاهای خیابانی در ویتنام:

آشپزی ویتنام نیز ترکیبی از فرهنگ های مختلف، در درجه نخست با پس زمینه فرانسوی (ویتنام مستعمره فرانسه بوده است) به همراه ادویه ها و محتویات ویتنامی است. افزون بر  “Pho”  و  “Banh Mi”، برخی دیگر از غذاهای خیابانی مطرح ویتنامی شامل “کوم تام”، “بو لا لوت” و “اسپرینگ رول” می شوند.

کوم تام همواره با سس ماهی سرو می شود و هر یک از دستفروشان سس مخصوص به خود را دارند. مردم نیز اغلب بر اساس مزه این سس، دستفروش مورد نظر خود را انتخاب می کنند. به دلیل آنکه ثبت دستفروشان و استانداردهای سلامت در ویتنام چندان رعایت نمی شود، باید از مکان های مطمئن و بهداشتی اقدام به خرید غذاهای خیابانی کرد.

 

غذاهایی عجیب در ویتنام ولی پرطرفدار:

1: بالوت

2: شراب مار و عقرب

3: خون قلب کبرا

4: سوپ پرندگان

5: شراب بچه موش

6: خوراک چشم ماهی

7: صدف کوه های راکی

8: خوراک فوگو

9: سوپ حشرات

10: اسکامولس

11: بودینگ

12: کله پاچه اسب

13: سوپ خفاش

14: خوراک قارچ ابریشم

15: خوراک کومیس